Wolfenstein Enemy Territory

Jedna z nejstarsich online her Wolfenstein enemy territory

ŽenistaSpecialista na polní operace nebo také ženista je odpovědný za stálou dodávku munice a těžkou palebnou podporu. Ženisté mohou spoluhráčům rozdávat krabice s náboji, takže ti pak mohou bojovat i když jejich základní zásoba je už vyčerpána. Ženista může označit cíl pro nálet pomocí barevné dýmovnice nebo pro dělostřelectvo pomocí dalekohledu. Ženista může používat jen samopaly a v základní výbavě má 2 ruční granáty.

Zvláštní zbraně a vybavení ženisty:

Nálet (klávesa 5)
Po odhození kouřový granát označí cíl pro nálet barevným kouřem. Nálet lze přivolat jen pokud máte plnou energii.

Krabice s náboji (klávesa 6)
Po stisknutí střelby hodíte na zem krabici s náboji. K hození potřebujete energii. Pamatujte, že nábje může sebrat kdokoliv, i nepřítel.

Zvláštní schopnosti ženisty:

  Dělostřelecká podpora (klávesa B nebo 8)
Pro přivolání dělostřelectva se podívejte na cíl dalekohledem a stiskněte střelbu. Dalekohled vyndejte klávesou B nebo prolistováním zbraní kolečkem myši. Pro přivolání dělostřelectva potřebujete plnou energii. Velitelství potom potvrdí možnost zasažení cíle.

Přivolání dělostřelectva také označí cíl na mapě všem vojákům s minometem. Po celou dělostřeleckou salvu bude tento cíl na jejich mapě a zaměřovačích minometu označen žlutým křížkem. Spoluhráči s minomety se potom mohou připojit svojí palbou k dělostřelectvu.

 
Jedna z nejstarsich online her Wolfenstein enemy territory