Wolfenstein Enemy Territory

Jedna z nejstarsich online her Wolfenstein enemy territory

AgentSpecialista na tajné operace, nebo také agent, je v Enemy Territory expert na špionáž, průzkum a sabotáž, kromě toho i smrtelně přesně střílí. Mezi jeho schopnosti patří kradení a nošení nepřátelských iniform, vyhledávání min a tiché odstřelování nic netušících nepřátel. Také umí otvírat dveře nepřátelského týmu (po převlečení), může svému týmu hlásit důležité informace a likvidovat klíčové cíle balíkovou bombou.

Zvláštní zbraně a vybavení agenta:

Kouřový granát (klávesa 5)
Kouřové granáty krátce po odhození vytvářejí stěnu hustého kouře, ideální pro oslepení obránců a ukrytí pohybu vojáků. Pokud musíte projít kolem kulometu obsazeného nepřítelem, kouřový granát je ideální na zrušení jeho výhody v palebné síle.

Balíkové bomby (klávesa 6)
Balíkové bomby jsou dálkově odpalovaná demoliční zařízení. Po položení automaticky vyndáte detonátor. Stisknutím střelby nálož odpálíte. Pamatujte, že detonátor je omezen dosahem, ale ne zorným polem. Zelená kontrolka na detonátoru ukazuje, že jste v dosahu nálože a můžete ji střelbou odpálit. Červená kontrolka ukazuje, že jste mimo dosah. Pamatujte, že nepřátelští inženýři mohou vaši balíkovou bombu zneškodnit.

Dalekohled (klávesa B nebo 7)
Agenti dostávají delkohled v základní výbavě. Prohlédněte si Vyhledávání níže.

Zvláštní schopnosti agenta:

Převlékání
Agent může sebrat uniformu mrtvému nepříteli a obléct si ji. To uděláte tak, že si stoupnete nad mrtvolu až se objeví ikonka uniformy. Potom držte použít (F nebo Enter) pro obléknutí uniformy. Mrtvola nepřítele bez kalhot zůstane ležet na místě jako varování jeho spoluhráčům před infiltrátorem. Agent může otevřít dveře nepřátelského týmu dokud má jejich uniformu.

Agent zůstane v převleku dokud používá kouřové granáty, balíkové bomby a detonátor. Převlek ztratí jen pokud použijí nůž, palné zbraně nebo granáty v zorném poli nepřítele. To platí i pro nepřítele na kterého útočí, což z útoku zezadu dělá velmi důležitou taktiku.

Hráči však mohou stále převlečeného agenta odhalit. Když namíříte na převlečeného nepřátelského agenta z větší dálky, objeví se jméno a hodnost hráče, kterému ukradl uniformu, ale zblízka se neobjeví nic, takže můžete bezpečně střílet.

  Vyhledávání
Agent může vyhledávat miny, nepřátelské pozice a velitelská stanoviště. Pro vyhledání min použijte dalekohled sekundární střelbou (Z) a prohlédněte okolí. Během prohlížení uvidíte indikátory nepřátelských min. Když nad ním podržíte dalekohled dost dlouho, označíte minu vlajou i na velitelské mapě a pošlete o tom zprávu celému týmu. Nalezené miny mohou být zničeny jinými výbušninami (granáty, granátomety, dynamity apod.). Agent může také označit napřátelské pozice. Každý nepřítel v zorném poli agenta je automaticky zobrazen zbytku týmu na velitelské mapě.

 
Jedna z nejstarsich online her Wolfenstein enemy territory